DiziFilmSinema
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DiziFilmSinema

Forumumuza hosgeldiniz...

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Bizim Evin Halleri - Senaryolar

YazarMesaj
GmZ_FıRaT
asistan
GmZ_FıRaT

Bizim Evin Halleri - Senaryolar Empty
MesajKonu: Bizim Evin Halleri - Senaryolar   Bizim Evin Halleri - Senaryolar Icon_minitimeÇarş. Mayıs 28, 2008 2:01 am

karmaşık olacak biraz bundan dolayı öncelikle kusuruma bakmayın......

rüzgarın hastalığını herkes öğrenecek..hep beraber bir karar alacaklar rüzgarın isteği vede misketin vede bebeğin iyiliği için misketten gizlemeye karar verecekler...rüzgar acı çekmeye başlayacak miskete daha bir özel ilgi alaka gösterecek misket bişey anlamayacak oysa rüzgar ona her sarılışında miskete son kez sarılıyormuş gibi doya doya içine sokmak istermişçesine sarılacak öpecek misketin bir dediğini iki etmeyecek miskette bunu hamileliğine vede rüzgarın iyi koca hallerine bağlayacak....misket rüzgarın bu hallerini rikkate söyleyecek rikkatde peyamiye söyleyecek peyamide rüzgarı karşısına alıp onunla konuşacak böyle yapmasının hiçde doğru olmadığını bunun miskete daha çok zarar vereceğini söyleyecek peyami rüzgara herşeyi son kez yaşıyormuş gibi davranmaktan vazgeçirmeye çalışacak hatta rüzgara ölümü aklına bile getirmemesi gerektiğini söyleyecek.....rüzgar ameliyat için misketin doğumunu beklemekte ısrar edecek...o sırada şeyda masraflar için evini satacak hem bu yüzden hemde tedavi sürecinde yardımcı olduğu için rüzgar şeydayla iyi geçinmeye başlayacak hatta rüzgar şeydayla daha çok zaman geçirmeye başlayacak (tabi kötü anlamda değil)misket birazda hamileliğin getirdiği duygusal psikolojiyle dahada alıgan olmaya başlayacak vede rüzgarı kıskanmaya bu sırada rüzgar ilaçlı tedaviye başlamış olacak ilçaların yan etkisinden dolayı rüzgar biraz asabileşecek misketin kıskançlıkları ağlamaları başlayacak tabi bundan şeydada nasibini alacak yanlış anlaşıldığı vede huzursuzluk yarattığı için diğer taraftanda rüzgarın sürekli veda eder gibi konuşmaları bana bişey olursa miskete iyi bakın gibisinden konuşmaları şeydayı bayağı üzecek yıpratacak....aile fertlerinin şeydaya iyi davranmaları rikkatin peyaminin değişik tavırları rüzgarın tutarsız halleri misketi işkillendirecek sonra rüzgarın sinirleri ilaçların etkisiyle yıpranacak vede daha sinirli biri olacak misketin alınganlıklar devam edecek o sırada amerikadaki doktor rüzgarı kabul edecek ama tam teşhis için amerikaya gitme işi çıkacak rüzgar işi yokuşa sürecek miskete kötü davranmasının bedeli ağır olacak misket kimseye haber vermeden bavulunu alıp evi terkedecek hemde o dağ evine gidecek tabi herkes ortalığa düşecek ama misketi bulamayacaklar rüzgar delirecek yaptıklarından pişman olacak heryerde misketi arayacak ama bulamayacak sonunda dağ evine bakmak aklına gelecek heen dağ evinin yolunu tutacak ama hastalığın bazı götürüleri olacak mesela bazen görmede problem ...ki dağ evine giderkende gözlerine bir kara bulut inecek kazadan kıl payı dönecek derken dağ evine uşalacak bakacak misket kapının önünde durmuş manzarayı seyderiyor tabi o sırada düğün gününün hatırlıyor olacak sonra rüzgarı farkedince hemen eve girecek kapıyıda kilitleyecek rüzgar yalvaracak ama misket açmayacak kapıyı
rüzgar: ne olur kınalı kuzum beni affet çok pişmanım
misket: git burdan rüzgar git neden geldin yetmedimi yaptıkların git rüzgar seni görmek istemiyorum...

o sırada miskete sancı girecek ..
misket: ah....bebeğim...ahhhh..rüzgarrr misket yere çömelecek ...kıvranmaya başlayacak o sırada rüzgar kapıyı kırmayı deneyecek ama olmayacak arkadan dolanacak bir şekilde evegirecek bakacakki misket yarı baygın yerde hemen onu jucakladığı gibi para topar hastaneye götürecek ama neyseki ikisinede bişey olmayacak….tam bunların arası düzelmişken amerikadan iyi bir haber gelecek Amerikalı doktor rüzgarı ameliyat etmeyi kabul edecek ama verdiği ameliyat günü yakın bir tarihken doğuma aylar olacak…rüzgarın bu şansı geri tepme diye bir lüksü yoktur onunda miskete söylemeye ikna olacak doktorlar ne olur ne olmaz diye hastaneden taburcu olmadan birgün önce misketin iyi olduğundan emin olduktan sonra günerinde desteğiyle rüzgarın durumunu miskete söylerler…misket gerçeği öğrendikten sonra bayağı üzülecek rüzgara karşı olan davranışlarından dolayı ondan özür dileyecek
rüzgarsa miskete karşı kendisini sorumlu hissedecek ….misket hasta yatağında yatarken rüzgar onun yanına uzanacak elini tutacak ve misketi uyurken seyredecek sabaha kadar kıpırdamadan öylece seyredecek fondada onur akın seviyorum seni ……

ertesi sabah misketin durumu daha iyi olur öğleye doğruda hastaneden taburcu olur eve gelirler rüzgarın tabi suçluluk duygusu geçmemiştir ama misketde çok üzgündür misket biran olsun rüzgarın elini bırakmak istemez …bebeğin vede misketin sağlığı için misketin bol bol dinlenmesi vede güçlenmesi gerekmektedir çünkü son yaşadıklarından dolayı bünyesi zayıf düşmüştür rüzgar misketi kendi elleriyle yedirmeye başlar böyle romantik anlar yaşarlar vs….

rüzgarın gidiş zamanı gelir…bir gece öncesinde rüzgarla misket sarmaş dolaş yatarlar ama ikisininde gözüne uyku girmez sabah gün ağırırken rüzgar camdan sızan güneş ışığına bakar sonrada beşiğe sonra misketi vede bebeğini düşünür…..
rüzgar: acaba kaç kez daha bu güneşin doğuşunu görebilecem kaç kez daha…..birgün bu güneş tekrar bizim için doğacakmı doğacakmı……(beşiğe bakarak)birgün oğlumla elimi biarn olsun bırakmayan karımla bu güneşi karşılayabilecekmiyim der….gözünden yaş süzülür süzülen yaş misketin eline düşer…o sırada misket uyanır
rüzgar:bişey mi oldu kınalı kuzum ağrın mı var
misket:yok ağrım falan yok der….miskette beşiğe bakar sonra rüzgara bakar o an rüzgarın neler hisettiğini gözlerinden anlar rüzgara sarılır sonrada
misket: iyi olacaksın rüzgarım çok iyi olacaksın der….
Rüzgar yastığı düzeltirken misket birden rüzgarın elini tutar
Misket:geleceksin değil mi rüzgar ….döneceksin ….bana oğlumuza seni seven bunca kişiye geri döneceksin değil mi….
Rüzgar afallar
Rüzgar:tabi bitanem elbette dönecem o nasıl söz elbette geri gelecem sen merak etme bana bişey olmaz aslan gibiyimdir bana bişey olmaz hem alt tarafı bir ameliyat …ameliyatımı olacam vede iyileşir iyileşmez sana oğlumuza gelecem …..
Misket:ne olur sana bişey olsun eğer sana bişey olursa….
O sırada rüzgar parmaklarıyla misketin dudaklarını kapatır
Rüzgar:bana bişey olmayacak tamamı geri dönünce sen ben ve oğlumu hayatımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz hem belli mi olur ilerde belki birde kızımız olur senin gibi kıvırcık saçlı bir kınalı kuzu daha …
Misket:olur değil mi rüzgar bir kızımız belki olur ….o günelrde gelecek değil mi geçecek bunların hepsi geçecek sen ben oğlumuz umudumuz kocaman bir aile olacağız(oğullarının adı umut)….
Misket:geleceksin değil mi rüzgar söz ver bana …bana geri döneceğine söz ver iyi olacağına güçlü olacağına bizi bırakmayacağına söz ver……
Rüzgar:söz veriyorum birtanem geri dönecem yoksa sen benden kurtulmak mı istiyorsun(şakayla karışık söyler)
Misket:o nasıl söz ….sana bişey olursa dayanamam ölürüm anlıyormusun ölürüm…
Rüzgar:şşşşş…ölümden bahsetmek yok sakın ölümden bahsetme kimse ölmeyecek tamamı sen ayrıca bunları düşünüp kendini üzme canım benim …..sen şimdi biraz daha yat iyice uyu saat daha erken
Misket:uyumak istemiyorum senin yanımda olmanı istiyorum
Rüzgar:ben zaten hep yanındayım senden anlarda bile hep senin baş ucundayım tam şurandayım deyip misketin kalbini gösterir….misketi zorla yatırdıktan uyumasını bekler bir süre sonra yavaşça kalkar kapıdan çıkarken miskete bakar camdan sızan ışığa bakarsonrada derin bir iç geçirerek kapıyı kapatır
Rüzgar:seni seviyorum kınalı kuzum son nefesimi verene kadar da sevmeye devam edeceğim……sesi titrer
Miskette o sırada gözlerini açar içinden
Misket:bende seni çok seviyorum rüzgarım ölünceye kadarda hep seveceğim oğlumuzda seni çok seviyor canım …elini karnına götürür…

Sabah herkeste bir telaş vardır …rüzgarın her şeyi hazırdır …hrkes tam aile havaalanına doğru yola çıkarlar…(tabi o yol bitmek tüknmek bilmez)(yolda fonda duygusal bir şarkı çalarlar)rüzgar camdan daha bir merakla etfara bakar sanki son kez bakıyormuş gibi misket rüzgarın omzuna yaslanmış elini sımsıkı tutmuşdur…Peyami rüzgarın bakışlarını fakeder zoruna gider içlenir…o sırada fonda kazım koyuncu işte gidiyorum şarkısını çalarlar….
Neyse sonunda havaalanına gelinir rüzgara Amerika yolculuğunda şeyda eşlik edecektir rüzgar tek tek herkesle vedalaşır herkesten helallik ister tabii onun bu davranışı herkesi gözyaşlarına boğar o sırada misket şeydanın yanına gider
Misket:şeyda seninle birkaç dakika konuşabilirmiyiz der
Şeyda:tabi konuşalım
Misketle biraz ilerlerler o sırada rüzgar herkese sarılıyordur sırayla….
Misket:şey şeyda aslında…ben senden …
Şeyda:biliyorum misket senin benden ne isteyeceğini çok iyi biliyorum
Misket:ne..nasıl nasıl biliyorsun
Şeyda: sen benden rüzgara iyi bakmamı ona göz kulak olmamı isteyeceksin değil mi
Misket:şey aslında evet senden ona çok iyi bakmanı isteyecektim hatta söz vermeni…ama sen bunu nasıl anladın…
Şeyda:hatırlıyormusun misket bende mahkeme koridorunda senden aynı şeyi istemiştim…(rüzgara bakarak )ona iyi bakmanı onu çok mutlu etmeni istemiştim…..o yüzden ne isteyeceğini anlamak pekde zor değil…ama merak etme ona çok iyi bakacam söz veriyorum belki bana güvenmiyorsun ama ona her şeyden iyi bakacam çünkü rüzgar bu hayattaki her şeyden daha kıymetli benim için hemde her şeyden ona bişe olursa bende yaşayamam
Misket:rüzgara bişey olmayacak
Şeyda:elbette bişey olmayacak sapasağlam geri dönecek söz veriyorum ….
Bu konuşmadan sonra misket rüzgarın yanına gider rüzgar misketin avucunu eline alır misketi alnından öper ona sıkıca sarılır misketin elini kendi kalbinin üstüne koyar
Rüzgar:sen her zaman buradaydın misket …benden uzak olduğun zamanlarda bile her zaman buradaydın ve daima buda olacaksın…misket ağlamaya başlar rüzgarında gözlerinden yaşlar boşanmaya başlar….el ele tutuşurlr misket rüzgarla son noktaya kadar gitmek ister birkaç adımdan sonra misket durur hala elele tutuşmuş haldedirler ama rüzgar bir adım öndedir miskete sırtı dönüktür misketin hıçkırığını duyar arkasını dönmeye cesareti yoktur dönerse misketi o halde bıarakamayacağını bilir misketin elini yavaşça bırakır ve arkasını dönmeden öylece gider aradaki mesafe artıkça misketin hıçkırıklarıda artar tam arkasını dönmüşken rüzgar kınalı kuzum diye bağırı koşarak miskete sarılır misketin saçını koklar öper öper öper…..
Rüzgar:dönecem kınalı kuzum söz verdim sana oğlumuza geri dönecem …der
O sırada misket çantasından rüzgarın barıştıkları zaman oğulları için aldığı patikleri çıkartır …bir tanesini rüzgara verir…
Misket:sen dönünce beraber oğlumuza giydiririz….
Rüzgar :tabi bitanem benim …beraber …hep beraber olacaz….
Sonra tekrar son noktaya kadar giderler herkes el sallamaktadır misketde elini kaldırır rüzgar kapıdan geçmeden son bir kez döner el sallar seni seviyorum misket seni ve oğlumuzu çok seviyorum diye bağırır miskette bizde seni sviyoruz rüzgar bizde seni…..o sırada zaten herkes sel sağanak ağlıyordur…rüzgar uçağa binsin …miskette arabayla giderken kalkan uçağa bakarak geleceksin rüzgarım bekleyeceğim söz verdin bize geri döneceksin…der…
Bu benim sezon finalimdi……

Buda sezon başı ilk bölümün giriş kısmı….

Aradan 3-4 ay geçmiştir rüzgarın gelme vakti gelip çatmıştır misket doğum yapmıştır …oğluyla beraber rüzgarın geleceği anı beklemektedir…neyseki o güzel gün gelip çatar…hep beraber havaalanına giderler….sonunda beklenen uçak piste inmiştir herkesi tatlı bir heyecan sarmıştır neyse yolcular gözükmeye başlar şeyda gözükür ilk önce onlara doğru yaklaşır yüzü asık suratu kireç gibi bembeyazdır …yaklaşır yaklaşır o yaklaştıkça diğerlerinin gözü rüzgarı aramaktadır şeyda herkesin arasından geçer misketin yanında durur bebek arabasında yatan bebeğe bakar gözlerinden 2 damla yaş süzer ..herkes rüzgara ne olduğunu merak etmektedir
Rüzgar nerde ona ne oldu şeyda bişey söylesene konuşsana rüzgara bişey mi oldu sorularıyla şeydayıablukaya alırlar misket şeydayı kollarından tutar söyle şyda rüzgar nerde
Şeyda:ben ben…..çantasından patiği çıkarır misketin eline bırakır yavaşça….ben çok üzgünüm misket ben sözümü tutamadım yapamadım onu krtaramadım rikkat feryat figan basar çığlığı oğluuuuuum kınalı kuzum yavrummmmmmmmmm diğerleride ağlamaya başlar misketse şok olmuştur …..öylece kalakalmıştır elindeki patikle beraber……..rüzgarrrr dee sesi titreyerek vede giderken ki sözü aklına gelir ben senin her zamna yanındayım birtanem elini kalbine koy ben işte ordayım…….
O sırada misket yataktan fırlar rüzgarrrr diye çığlık atar….neyseki gördüğü kabustur yatağa bakar rüzgar yoktur yatak boşdur ağlamaya başlar rüzgarrrr rüzgarııım diye kalkıp beşiğe bakar bebek beşikte yoktur telaşlanır hemen salona gider ki umut bebek babasının kucağında mışıl mışıl uyuyordur….
Rüzgar:annemiz çok yoruluyordu bizde babamzıla düşündükki o uyurken bizde salonda keyif yapalım fena mı yaptık şimdi değil mi oğlum…..
Misket:çok korktum rüzgar
Rüzgar:yine kabus mu gördün yoksa biatenm bak ben buradayım sapasağlamım ama oğlumuzu beşiğine yatırsak iyi olacak galiba hem galiba benimde dinlenmeye ihtiyaım var baksana ancak uyudu küçük bey….misket baksana daha şimdiden kök söktürüyor bana…
Misket:ooo daha dur bu daha başlangıç
Rüzgar:bebeğe bakarak öylemi küçük bey demek babayla anneye kök söktüreceksin öylemi misket şunun tatlılığına bakarmısın hala inanamıyorum mucize gibi sanki rüya gibi bişey bu
Misket:evet rüzgar sanki bir rüya ve ben bu rüyadan hiç uyanmak istemiyorum neyse haydi beşiğe yatıralım …..
İkisi beraber bebeği beşiğe götürürler…..

Şimdilik bu kadar ….(ilham perilerim geldi galiba=)))

İyi kötü yorumlarınız bekliyorum çünkü kendimi geliştirebilmem için sizin yorumlarınıza ihtiyacım var
Bizim Evin Halleri - Senaryolar Img-blush2Bizim Evin Halleri - Senaryolar Img-blush2Bizim Evin Halleri - Senaryolar Img-blush2

Bizim Evin Halleri - Senaryolar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bizim Evin Halleri - Replikler
» Bizim Evin Halleri-Yorumlar