DiziFilmSinema
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DiziFilmSinema

Forumumuza hosgeldiniz...

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Binbir Gece -Replikler

YazarMesaj
GmZ_FıRaT
asistan
GmZ_FıRaT

Binbir Gece -Replikler Empty
MesajKonu: Binbir Gece -Replikler   Binbir Gece -Replikler Icon_minitimeÇarş. Mayıs 28, 2008 1:54 am

ONUR: bu odada uyucaz şehrazat her gece seni seviyorum şehrazat dicem seni yüzüne bakarak uyucam
ŞEHRAZAT: bende her sabah onur seni seviyorum diyerek uyandırıcam seni seviyorum onur
ONUR: sevgilim
ŞEHRAZAT: sevgilim
anlatırlar ki eski çağlarda masal ülkesinden birinde Şah Şehriyar adında bir hükümdar yaşarmış yere göğe hükmeden güçlü mü güçlü bu hükümdar gördüğü ihanetler nedeniyle kadınlara inanmaz olmuş her günün sonunda gecenin derin ve sarmalayıcı karanlığına bakarak:
"dostum kadınlara inanama vaatlerine gül geç" diye mırıldanırmış

"siz şehrazat evliyaoğlu onur aksallı eş olarak kabul ediyor musunuz?"
ŞEHRAZAT:evet
kadınların sadakatinden sonsuz bi şüphe duyan şah şehriyar her gece yatağına genç bir kız alır sabah olunca başını vurdururmuş günlerden bir gün iyi kalpli bir perinin güzeller güzeli kızı şehrazatı seçmiş yatağına almış sabah olduğunda onunda boynunu vurduracakmış ama şehrazat ona bir gece masalı anlatmaya başlayınca yerler göklere hükmeden şah şehrazatın baldan talı sözlerine geceden kara gözlerine dalıp gitmiş
"onur aksal şehrazat evliyaoğlunu eş olarak kabul ediyor musunuz?"
ONUR: evet
şehrazatın dilinden inciler dökülüyormuş şah diline bakıp anlattıkları ne kadar büyületici diye düşünüyormuş şehrazatın masallarıyla geçen binbir gecenin sonunda şah şehrazata demiş ki
ŞEHRAZAT: ne demiş?
ey şehrazat seni ilk gördüğüm andan beri sevdim benimle evlenir misin şehrazat kabul etmiş kırk gün kırk gece düğün yapmışlar

ŞEHRAZAT: sonra ne olmuş?
ONUR:üç çocukları olmuş sonsuza kadar mutlu yaşamışlar
ŞEHRAZAT:üç mü üç çocuğumuz olacak yani
ONUR:bi çocuğumuz var zaten sevgilim hem şah şehriyarla ve şehrazatın ikizleri olmuş belki bizimde olur niye olmasın

Binbir Gece -Replikler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Binbir Gece - Senaryolar
» Binbir Gece-Yorumlar